16 kwiecień 2021

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

fot. KPP w Wieluniu
Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 40-latka, który mając 2,9 promila alkoholu w organizmie kierował oplem astrą. Policjanci doceniają świadomość i dziękują za wzorową postawę świadkom zdarzenia. Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 2- lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna.
REKLAMA

15 kwietnia 2021 roku dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, iż w Konopnicy na ulicy Zielonej doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że kierowca, który jechał przed nimi miał poważne problemy z utrzymaniem toru jazdy. W pewnym momencie zatrzymał samochód na drodze. Świadkowie zdarzenia podejrzewając, że kierujący oplem może być pod wpływem alkoholu podjęli decyzję o uniemożliwieniu mu dalszej jazdy. Wyciągnęli kluczyki ze stacyjki i powiadomili policję. Mundurowi zbadali stan trzeźwości 40- letniego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,9 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności,zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Wieluńscy policjanci składają serdeczne podziękowania czujnym kierowcom za obywatelską postawę godną naśladowania. Przypominają również, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wieluniu